úvod propozice závodu disciplíny přihlášky výsledky galerie řekli o závodu partneři mapa areálu kontakt FAQPořadatel:

Organizační zajištění:

Webhosting:3. ročník závodu Police Open 2009 je úspěšně za námi.
Závod Police Open 2010 slavnostně zahájil náměstek ředitele pražské policie plk. Ivan Smékal. Ve svém vystoupení ocenil přínos závodu k rozvoji služební střelby a k výměně zkušeností mezi různými ozbrojenými složkami i veřejností. K závodníkům promluvili JUDr. František Michálek, předseda PSK UNION Praha, hlavní rozhodčí Ing. Pavel Dadák a Mgr. Roman Jareš, organizátor závodu.Závodníci postupně absolvovali tyto střelecké disciplíny Police Open 2010:

  1. Přesná střelba v časovém limitu
  Tradiční disciplína, kdy střelec musel zasáhnout vždy pěti ranami tři různé terče v omezeném čase 45 vteřin, asi nikoho nepřekvapila. Ale kdo neumí mířenou, neumí nic, jak zní známé střelecké rčení, takže bylo nutné se i s „mířenkou“ vyrovnat opravdu dobře.

  2. Střelba slabou rukou po zranění
  Tato disciplína simulovala střelbu po zranění - 10 ran slabou rukou za 30 vteřin bez jakéhokoli použití silné ruky. K úspěšnému zvládnutí bylo nutno nejen dobře střílet, ale také mít naprosto spolehlivou zbraň, protože jakákoli chyba či dokonce závada byla fatální. Prostě náročná disciplína a také hrob nadějí mnohých střelců, kteří se prostě se svou slabou rukou nedokázali srovnat.

  3. Střelba na otočné terče
  Stihnout vystřelit minimálně 8 ran na 4 terče, nezasáhnout pátý tzv. neterč, to celé z krytu ve velmi nepohodlné snížené poloze, to bylo úkolem střelců v této disciplíně. Ukázalo se, že právem je tato disciplína považována za jakési síto závodu. Leckdo ji zvládl excelentně, mnoho dalších však nestihlo vystřelit dostatečný počet ran v šibeničním časovém limitu 10 vteřin či zasáhlo neterč simulující nezúčastněného fotografa.

  4. Obranná střelba – Be Quick Or Be Dead
  Zdánlivě jednoduchá situace obranné střelby na 5 papírových terčů. Jeden z předních střelců české obranné střelby ji komentoval vtipně: „Tady to je jak penalta ve fotbale, dá se to akorát blbě kopnout“. Jenže terče byly skryty v davu neterčů a někteří střelci víc závodili, než používali hlavu, a tak zasažených „babiček“ bylo přehršel. Naštěstí šlo „jen“ o závod a papírový něterč, v praxi by byly následky po zasažení nezúčastněné osoby mnohem horší.

  5. Obranná střelba – Patová situace
  Zdánlivě snadné zahájení Patové situace – střelec již míří na nepříliš vzdálený popper, sice mezi dvěma neterči, nejinak krásně viditelný. Po startovním signálu zasáhne popper a pak pokračuje dále. Bohužel někteří střelci nedokázali udržet nervy na uzdě, vystřelili před zahajovacím signálem a museli být v souladu s pravidly ze závodu diskvalifikováni pro porušení bezpečnosti. Jiní hnáni nervozitou hned první ranou namísto úvodního poppera zasáhli neterč, další pak měli problém s taktickým přebitím před řešením závěrečných terčů.


Letošní Police Open byl tedy jistě střelecky nejnáročnější z dosavadních tří ročníků a prověřil střelce více než důkladně. A to bylo jistě dobré jak pro závod, tak především pro další trénink a praxi policejních a dalších bezpečnostních profesionálů i civilních střelců.

Chvíle před slavnostním vyhlášením vítězů zpestřila novinka závodu, slosování startovních čísel o věcné ceny, které věnovali partneři závodu. Hlavní cenu – pobyt pro 2 osoby v penzionu Romantika v Novém městě na Moravě – Maršovicích (věnoval majitel penzionu Pavel Lorenc) vyhrál závodník Petr Dvořák.

Závěrečný ceremoniál bohužel proběhl bez avizované účasti ředitele Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy plak. Mgr. Martina Červíčka, ten však prostřednictvím zástupců pořadatele alespoň na dálku pozdravil všechny závodníky a poblahopřál vítězům.

Hlavní ceny pro vítěze osobně předali zástupci generálního a hlavních i dalších partnerů závodu i představitelé organizačního štábu.

Vítěz kategorie jednotlivců divize Law Enforcement Miroslav Zapletal si odvezl pistoli GLOCK 17 s gravírováním, kterou věnovala společnost MPI CZ s.r.o. Vítěz kategorie jednotlivců divize Civilian Petr Znamenáček pak brokovnici Remington 870 Express, kterou věnovala společnost PROArms s.r.o.,


Závod podpořili:


Generální partner MPI CZ s.r.o.
Hlavní partneři Univerzita J. A. Komenského s.r.o., Sellier&Bellot, a.s., PROArms s.r.o., QuatroD Čelákovice s.r.o., Orange Expert s.r.o., ESP s.r.o.
Hlavní partneři Univerzita J. A. Komenského s.r.o., Sellier&Bellot, a.s., PROArms s.r.o., QuatroD Čelákovice s.r.o., Orange Expert s.r.o., ESP s.r.o.
a další partneři závodu, kterým patří dík za podporu a vynikající spolupráci.


Závod ukončil ředitel závodu JUDr. František Michálek. Zároveň pozval všechny k účasti v dalším ročníku Police Open, který se bude konat 28. 4. 2011

Výsledková listina jednotlivci zde

Výsledková listina družstva zde